Látogatás a Parlamentben

Iskolánk múzeum napján a két hatodik osztály hagyományaink szerint a Parlamentbe látogatott. Időben odaértünk, így körbe tudtuk sétálni az Országházat, megismerkedtünk a Kossuth tér nevezetes szobraival, épületeivel. Rövid várakozás után a színvonalasan kialakított látogatóközpontból indult a vezetés. Aranyozott lépcsőházon mentünk fel a főemeletig, ahol az első látványosság a Díszlépcsőház volt. A Kupolacsarnokban a magyar Szent Koronát és a koronázási ékszereket csodálhattuk meg, valamint a történelem órákról megismert magyar királyok szobrait néztük meg. Utunk a Főrendiházi társalgón át a Főrendiházi ülésterembe vezetett. Bár a vezetés gyorsan véget ért, mégis bepillantást nyerhettünk e csodálatos épület legfontosabb, legdíszesebb termeibe.

Budapesti sétánk során a Szabadság téren álltunk meg egy kicsit körülnézni, majd rövid séta után elmerültünk az adventi vásár forgatagában a Vörösmarty téren. Kicsit fáradtan, de élményekkel tele értünk haza.

Vaczó Zoltán osztályfőnök