Karácsonyi vásár 2024.

Tavaly december elején 6. alkalommal szervezett adventi vásárt a Pollack iskola szülői munkaközössége. A vásár bevétele teljes egészében az osztályok kasszáját gyarapította, melyből általában az osztálykirándulást finanszírozzák, de van, aki társasjátékra, szabadtéri játékokra költi a pénzt. Az adományokat, ajándékokat, eladnivalókat gyakorlatilag a lelkes szülők készítik, akiknek ezúton is nagyon köszönjük a támogatást és a hozzájárulásukat. Sok kézműves terméket kínáltak az osztályok: voltak melyeket a családok készítettek, de olyan is sok akadt, melyeket kézművesek ajánlottak fel. Voltak a portékák között használt, de jó állapotú játékok, ajándéktárgyak is. A szülők és gyerekek rengeteg mézeskaláccsal, apró süteménnyel is készültek, és helyben fogyasztható forrócsokival. Pillecukorral, gofrival, és vattacukorral kínálták a vásárlókat. A közös együttműködés jegyében most először egy közös asztallal is készültünk, ez az iskola asztala, melyet az osztályok ideszánt adományaiból töltöttünk fel, és melynek bevétele az iskola alapítványának bevételeihez járult hozzá. Természetesen a vásár nem csak az anyagi források gyarapításáról szól, ez egy hatalmas összefogás szülők, diákok, tanárok és az önkormányzat között. Itt köszönnénk meg az önkormányzatnak is, hogy ismét biztosította számunkra a helyszínt az étkezőben.

Reméljük minden kedves résztvevőnek jó hangulatban telt ez a karácsony előtti délután!

SZMK