Téli komplex kirándulás Budapestre

2016-ban történt először, hogy az egész felső tagozat együtt ment kirándulni. Már akkor is a Városligeti Műjégpálya volt a cél, de az időjárás elrettentett minket, és „csak” a Természettudományi Múzeumba látogattunk el.
Azóta, a lezárások időszakát kivéve minden évben korcsolyázunk egy jót Budapesten.
Idén a tavaszias meleggel érkező február miatt egy héttel el kellett halasztanunk az indulást. A 124 felsős diákot és kísérő tanáraikat három autóbusz hozta és vitte a fővárosba. Február 14-én a műjégpályán csodálatos környezet és kiváló időjárás fogadott minket. A gyerekek többsége bátran és igen jól korcsolyázik, így nagyon élvezték a szabadban, mozgással töltött időt. Senkin nem látszott, hogy hiányzik neki az iskolapad.
A program végén mindig megállapítjuk, a közösségépítésnek, a gyermekek önállóságra nevelésének, a sportolás megszerettetésének kiváló lehetősége ez az alkalom. Jövőre biztos ismét ott leszünk.

Vaczó Zoltán