Pollack nap

Pollack Mihály nevét 2000-ben vette fel iskolánk. Az elmúlt lassan negyed évszázadban számos jelkép és rendezvény szerveződött Pollack Mihály neve köré. Elkészült az iskola zászlója, Németh József fafaragó mester elkészítette Pollack Mihály domborművét, minden évben szervezünk Pollack napot és megrendezzük a Pollack gálát.

Március 27-én reggel megemlékező beszéddel és koszorúzással indult az idei Pollack nap. Az iskola osztályai osztályfőnökük szervezésében számos programon vehettek részt kirándulás a Pilisben, szentendrei, váci múzeumlátogatás, Most vagy soha film megtekintése, sportolás, húsvéti készülődés, a programba beleilleszthették a Béke utcai Pollack emlékszoba és a katolikus temetőben található Pollack sír meglátogatását. A tavaszi szünet előtt minden tanuló a kirándulások, programok során új ismereteket szerezhetett, formálódhattak az osztályközösségek, gyarapodtak a közös élmények.

Vaczó Zoltán szervező