Ifjú Muzsikusok Kamarazenei Találkozója 2024.

Művészeti Iskolánkban minden tanév februárja kiemelt időszak. Amikor tehetjük, ezekben a hetekben tartjuk kamarazenei találkozónkat. Idén sem volt ez másképp: 2024. február 17-én délelőtt a Dunakanyarban élő ifjú muzsikusok és felkészítő tanáraik látogattak el a tahitótfalui népházba, a Dunakanyari Ifjú Muzsikusok XVII. Kamarazenei Találkozójára.

Hálásan köszönjük a szombati kamaratalálkozón való részvételeteket, felkészüléseteket, belefektetett munkátokat.

Nagy öröm volt látni, hogy ennyi ifjú muzsikus érkezett a rendezvényre, mindenki szívét-lelkét beletéve kincseket adott mindnyájunk számára.
Legfőképpen az ifjú muzsikusoknak és felkészítő tanáraiknak szeretnénk köszönetetet mondani.

Hálásan köszönjük a felkészítő iskolák vezetőinek is, hogy mindig szívükön viselik a kamaratalálkozót, hogy ösztönzik a kollégákat a nevezésre, felkészítésre. Köszönjük, hogy nézőként, hallgatóként is ennyien részt vettek a találkozón.

Szeretnénk külön kiemelni kamaratalálkozónk különdíjasait, akiknek ezennel is szívből gratulálunk:

Különdíjban részesült 7 produkció:

• Visegrádi Áprily Fúvósegyüttes
    (tagjai: Zeller Róza, Boros Kincső, Izsák Emma, Kálmán Sára, Schüszterl Jakab, Zeller Frigyes, Lencsés Bence, Kálmán Miklós Áron, Szatmári Zoltán, Némedy Levente.
    Felkészítő tanáruk: Félegyházi Bence)
  • Budakalászi Vonósok
    (tagjai: Lovas Lívia, Sulyok Panna, Trauninger Maja, Dikken Tessa, Wendl Anna, Kupán Ákos. Felkészítő tanáruk: Almásiné Keszler Krisztina)
  • Bakró-Nagy Olga, Tűzkő Bora és Csőke Dávid
    (felkészítő tanáruk: Hámori Angelika Hanna – Dunabogdányi Iskola)
  • Nagy Lea, Korok Zsejke, Kenéz Veronika
    (felkészítő tanáruk: Reikort Ildikó – Kalász AMI és Csizmadia Angelika – Szentendre)
  • Dénes Manka, Dénes Léna
    (felkészítő tanáruk: Gratzl Erika – Tahitótfalu)
  • Szél Zsófia és Babos Iringó
    (felkészítő tanáruk: Okabe Atzuko – Pomáz)
  • Szentendrei blockflöte együttes
    (tagjai: Hoffmann Kincső, Baján Rita Ágota, Ujszászi Eszter, Monori Lilla, Rácz Mara és Mohnert Flóra. Felkészítő tanáruk: Juhász Lívia – Szentendre)
  • ViGaD együttes
    (tagjai: Csőke Dávid, Eredics Vince, Zetelaki Dániel, Zetelaki Gáspár)

Idén első alkalommal emelt ki zsűrink egyénileg ifjú muzsikusokat, kik kiemelkedő tehetségükkel, vezetésükkel emelték műsoraink színvonalát.

Külön kiemelt diákok:

• Schüszterl Jakab (Visegrád)
  • Zeller Frigyes (Visegrád)
  • Csőke Klára Róza (Dunabogdány/Leányfalu)
  • Almási Levente (Pomáz)
  • Kupán Ákos (Budakalász)
  • Kenéz Veronika (Budakalász- Szentendre)
  • Somlói Julia ((Budakalász)

Tanári különdíjban részesültek:

• Hermeszné Uracs Mónika (Budakalász)
  • Hámori Angelika Hanna (Dunabogdány/Leányfalu)

Mivel kamaratalálkozónk nem verseny, külön helyezéseket nem osztunk, nincsenek fődíjasok.  Az alkalmon többször is elhangzott, itt mindenki győztes, bízunk benne, hogy így is érezték magukat a gyermekek.
Találkozónk végén a ViGaD együttes is fellépett.
Jó volt látni, hogy pár évvel ezelőtt még kis muzsikusként játszottak találkozónkon, most pedig már fiatal felnőttként különleges ajándékot kapva tőlük, láthattuk hatalmas fejlődésüket.

Szeretnénk külön kiemelni fő támogatóinkat, akik nélkül ez a kamaratalálkozó nem jöhetett volna létre.

Hálásan köszönjük támogatóinknak, hogy mindig számíthatunk rájuk, mindig ott vannak mellettünk, minden segítséget megadnak.

Köszönjük dr. Sajtos Sándor Tahitótfalu Polgármesterének és Tahitótfalu Önkormányzatának a támogatást,
köszönjük a Váci Tankerületi Központ támogatását, dr. Pánczél János tankerületi igazgató úr fővédnökségét, támogatását, jelenlétét.

Köszönjük kiemelkedő szakmai zsűrink munkáját, értékelését:
hálás szívvel köszönjük:
Z. Lakos Ágnes
Bokor György

és Eredics Gábor,

hogy velünk voltak, és mindig velünk vannak kamaratalálkozóink alkalmával.

Töretlen lelkesedéssel készülnek mindig az ifjú muzsikusoknak szóló ajándékok is, idén sem volt másképp:
hálásan köszönjük Princzné Bérczi Krisztina kerámiaművész munkáját. A dekoráció, az ajándékok mind saját keze munkája.

Köszönjük Szigeti Házi és a Kőhegybornak – Hidegkuti Gergelynek a támogatást,

tahitótfalui szülők és a Tahitótfalui Általános Iskola Gyermekeiért Alapítvány hatalmas támogatását.
Külön köszönet Bándiné Tasnádi Ágnesnek, Csereklyéné Szente Ildikónak és Csizmadi Beának a segítséget.

Köszönet Bándi Józsefnek a sok háttérmunkát, kollgáinknak köszönjük a segítséget, az előkészületekben való részvételüket, Füzesséryné Bogár Szilviának a konferálást, és mindenkinek a befektetett munkát, időt, energiát.
Kamaratalálkozónkat a Danubia Tv is felvette, melynek műsorát hamarosan láthatják honlapjukon.

Jövőre is várunk mindenkit nagy szeretettel!

A szervezők nevében: Zakar Ágnes és Kökényné Krafcsik Ibolya

Tahitótfalu, 2024. 02. 22.