Görgey történelmi vetélkedő Visegrádon

Görgey történelmi vetélkedő Visegrádon

 

2018 óta rendezi meg a Visegrádi Áprily Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a Grörgey Artúr honvéd tábornokról elnevezett történelem versenyt a Visegrádi Királyi Palotában. A vetélkedő négy iskola csapatai közti viadalként indult, mostanra azonban már országos versennyé nőtte ki magát 28 iskola részvételével. Megadott tananyag segítségével idén Luxemburgi Zsigmond magyar király életéből kellett felkészülni a diákoknak. Iskolánkat a 7.b osztály hat tanulója, Dénes Manka Hibbey Bíborka, Szabó Réka Emma, Kóbor Gergely, Kovács Zalán és Varga Ákos képviselte.

A színvonalas megnyitó után a két fős csapatok két helyszínen adtak számot tudásukról. A palota udvarán felállított hatalmas sátorban igaz-hamis állításokat tartalmazó feladatlapokat kellett megoldani, míg a palota kiállítótermeiben különböző tárgyakat kellett megkeresni a sikeres pontgyűjtéshez. Ebédre finom szendvicset kapott minden résztvevő, majd a Palotaházban fagyizással lehetett levezetni a verseny izgalmait. Az eredményhirdetésen mind a 80 csapat oklevelet kapott. Két csapatunk a középmezőnyben végzett, a Dénes Manka, Varga Ákos kettős az előkelő 4. helyet szerezte meg. Gratulálunk nekik és felkészítő tanáruknak, Zakar Ágnes főigazgató asszonynak.

 

Vaczó Zoltán

kísérőtanár